Креативна младост у реализацији пројекта "Волонтеризам у Ђачком кутку"

У оквиру пројекта "Млади су закон", који је расписало Министарство омладине и спорта, ресурс центар УГ Добри људи одобрио је неформалној групи Креативна младост, која делује у оквиру УГ Креатива,  финансирање пројекта "Волонтеризам у Ђачком кутку".  Активисти Креативне младости одлучили су да уреде постојећу јавну површину која се налази поред спортског терена и дворишта Средње школе "Мионица", а коју користе сви млади општине Мионица, а највише ученици средње школе и ОШ "Милан Ракић". Током месеца октобра 2014. приступило се реализацији пројекта. Према предвиђеним пројектним активностима, најпре је извршено чишћење и уређење простора, а онда су постављени дрвени елементи (наткривени део (печурка), корпе за смеће, клупе, дрвене табле). У сарадњи са ученичким парламентима ОШ "Милан Ракић"  и Средње школе "Мионица" активисти Креативне младости реализовали су еколошке акције: осликавање постављених дрвених елемената, исписивање еколошких порука, постављање кућице за птице, оплемењивање простора сађењем зимзеленог жбуња и цвећа. У простору средње школе одржане су две презентације о екологији и здравим стиловима живота. Као завршна активност пројекта, спроведена је волонтерска акција прикупљања старе гардеробе и уџбеника, који су подељени ученицима ромске популације погођеним поплавама и угроженог социјалног статуса. Према изјавама представника Креативне младости, активисти  су веома задовољни реализованим пројектом, при чему се захваљују Министарству омладине и спорта и УГ Добри људи, који су препознали њихову добру идеју и омогућили им средства да учине нешто хумано за своју општину, као и средњој и основној школи који су им пружили помоћ и техничку подршку. Уређен простор, који су активисти  назвали Ђачки кутак, сада могу да користе сви млади општине Мионица за одмор, дружење, гледање спортских дешавања....