Обука сеоских жена

Кроз партнерску иницијативу Средње школе "Мионица" и УГ Креатива у просторијама Средње школе "Мионица" 20. јуна 2014. од 9 - 15 часова биће одржана бесплатна неформална обука за локалне младе жене и девојке старије од 18 година које немају стално запослење и властити извор прихода.
Обуке ће бити на следеће теме у следећим терминима:
од 9.00 - 12.00
1. НАЦИОНАЛНА КУХИЊА (оснаживање младих жена и девојака за стручно припремање и сервирање националних јела по оригиналним рецептима)
2. ПРИПРЕМА ЗИМНИЦЕ (обука младих жена за самостално припремање различитих врста зимнице у циљу оснаживања за продају ових производа из градских средина или пружање услуга помоћи при припреми различитих врста ових производа)
од 12.00 - 13.00 - пауза
од 13.00 - 15.00
3. ОБУКА ЗА ИЗВОЂЕЊЕ РАДИОНИЦА У ЧАРОБНОМ СЕЛУ (младе жене и девојке које желе да буду аниматори (виле чаробнице) у едукативном комплексу Чаробно село.