Резултати филмског конкурса 2013.

ОСНОВНИМ ШКОЛАМА – УЧЕСНИЦАМА ВАСКРШЊЕГ КОНКУРСА

ЗА НАЈБОЉИ ДЕЧЈИ КРАТКИ ФИЛМ

Обавештавамо Вас да је 20. марта 2013.завршен 9. Васкршњи конкурс за најбољи „Дечји кратки филм“ на тему „Комадић завичаја за Дечји васкршњи сабор“.

Стручни жири у саставу:

• Ива Ераковић, новинар
  • Ива Јанковић, етнолог-антрополог
  • Надја Лукић, фотограф
  • Александра Митровић, вероучитељ
  • Жељана Радојичић Лукић, директор и аутор манифестације

је дана 05. априла 2013. донео одлуку да се у ФИНАЛЕ за најуспешнији Дечји кратки филм пласира седам школа и то:

1. ОШ „РАДОЈЕ ДОМАНОВИЋ“ КРАГУЈЕВАЦ

Аутор: Дуња Урошевић

Ментор: Славица Лукић

2. ОШ „ЉУПЧЕ НИКОЛИЋ“ АЛЕКСИНАЦ 2

Aутори: Лена Шолн и Сандра Петковић IVr

Mентор: Tоплица Петровић

3. ОШ „АНТЕ БОГИЋЕВИЋ“ ЛОЗНИЦА

Aутори: ученици II-4 (1 ученик представља одељење на финалном такмичењу)

Meнтор: Светлана Павловић и Драгана Деспотовић (1 ментор долази у пратњи представника тима)

4. ОШ „ВУК КАРАЏИЋ“ КЊАЖЕВАЦ

Аутор: Иван Тодоровић
Meнтор: Eмануела Милетић

5. ОШ „ИВО АНДРИЋ“ ПРАЊАНИ

Aутор: Марија Стјепановић

Meнтор: Ђуро Церанић

6. ОШ „СВЕТИ САВА“ KРАЉЕВО

Аутори: Димитрије Пантелић 8/3, Јелена Пантелић 4/2

Ментор: Весна Чемерикић

7. ОШ „КОЧО РАЦИН“ ИВАЊЕВЦИ, MAКЕДОНИЈA

Аутори: Aнтонио Спирковски и Mарија Мартиновска, VIIIr

Meнтор: Весела Богдановик

Резултати стручног жирија се подударају и са мишљењем ФБ публике која је на ФБ страни „Дечји васкршњи сабор“ највише гласова дала дечјем кратком филму из Лознице који се такмичио под редним бројем 2 и до 15.априла до 20 сати добио 618 гласова.

Ментори изабраних дечјих кратких филмова су дужни да до 20.априла потврде учешће на 9. Међународној смотри дечјег стваралаштва „Дечјем васкршњем сабору“ у такмичењу за најбољи ДЕЧЈИ КРАТКИ ФИЛМ. Уколико ментори, неког од пласираних филмова, до тог датума не потврди своје учешће на смотри, организатор ће позвати ауторе првог следећег филма по броју освојених бодова.

Са жељом, да свих 7 одабраних филмова, има своје представнике у ФИНАЛУ такмичења за НАЈБОЉИ КРАТКИ ДЕЧЈИ ФИЛМ на 9. „ДЕЧЈЕМ ВАСКРШЊЕМ САБОРУ“, Бања Врујци-Мионица 2013., пријатељски вас поздрављамо.

НАПОМЕНА: Пожељно је, у циљу добре организације, да потврдите долазак аутора и њихових ментора (оверену пријаву са именима и узрастом деце и именом ментора најдаље до 15. априла слањем пријаве на маил decjivaskrsnjisabor9@gmail.com . Уколико постоји више од једног ментора, ставите га на списак, а поред напишите да борави о трошку своје школе, а све са циљем да на време резервишемо неопходан број места у хотелу.

Хвала што нас подржавате свих ових година!

Жељана Радојичић Лукић,

Директор Међународне смотре ДВС